Creative Sound Blaster 5.1 VX

Typ
interné
Počet výstupov

• , zakúpené v Alza.sk

• Plne funkčné, splňuje čo som od neho očakával.

Slušný kus.

• Poradil mi predavač
    • Po inštalácii bol počitač nefunkný

Najradšie by som ho vrátil.
    Odložil som ho do skrine.

• som spokojný

tovar je v poriadku používam ho bez problemov

Vstupné rozhranie
PCI
Typ
interné
Počet výstupov

S touto internou zvukovou kartou CREATIVE SB 5.1 VX si vychutnáte zvuk z vašich obľúbených piesní, filmov i hier oveľa intenzívnejšie. 5.1 multi-kanálový priestorový zvuk s technológiou CMSS si užijete tak ako nikdy pred tým. Miestami budete mať možno pocit, že ste priamo na koncerte alebo že ste súčasťou hry. Zároveň sa vyznačuje skvelým pomerom kvality a ceny.

3zákazníci neodporúčajú produkt
  • , zakúpené v Alza.sk

• Plne funkčné, splňuje čo som od neho očakával.

Slušný kus.

• Poradil mi predavač
    • Po inštalácii bol počitač nefunkný

Najradšie by som ho vrátil.
    Odložil som ho do skrine.

• Výborný zvuk
    • Vôbec nezaťažuje systém
    • Nainštalovaná hneď na prvý pokus
    • Bulk balenie neobsahuje ovládače
    • S ovládačom sa nainštaluje nepotrebný aktualizačný program

Kupoval som ju ako náhradu za poškodenú zvukovú kartu na matičnej doske.

Karta došla bez ovládačov v antistatickom sáčku.

Ovládač som stiahol z:

Inštalácia ovládača trvá neočakávane dlho.

Kvalita zvuku je veľmi dobrá. "Veľa muziky za málo peňazí"

Napriek predošlým recenziám som to riskol a objednal ju kvôli výrobcovi Creative, ktorý patrí medzi popredných výrobcov audio techniky.

Bola to dobrá kúpa.

Odporúčam po reštarte vypnúť aktualizáciu (Autoupdate), ktorá sa po prihlásení do účtu vo Windows automaticky spustí, a odinštalovať ju z programov. Novší ovládač aj tak nenájde. Ponúka iba, pre mňa nepotrebné, programy, ktoré sa dajú tiež stiahnuť na stránke z horeuvedeného odkazu na ovládač.

• po stiahnutí a nainštalovaní ovládača zo stránky Creative hrá celkom dobre
    • predajca (v novembri 2013 !!!) mi k výrobku dal CD s ovládačmi len pre Win 2000, XP a Vistu
    • asi až na 30-ty pokus sa mi podarilo zasunúť kartu tak, že ju Win 7 x64 "našiel"
    • pri inštalácii z uvedeného CD sa mi zobrazilo okno: zadajte svoj región - Ázia alebo Amerika (nič viac !!!)
    • keďže je to cca 2 roky starý model, na stránke Creative už výrobok nie je, dokonca ani vyhľadávaním na nej nič nie je nájdené !!! (našťastie to tam Google našiel)
    • žiadna SK či CZ lokalizácia ovládača ani z webu ani na CD
    • žiadna SK či CZ lokalizácia súboru Pomocníka na CD
    • Pomocník na CD je pre viacero modelov, tak je ťažké určiť, čo sa k tomuto modelu vzťahuje a čo nie

výrobok po prekonaní úvodným útrap s inštaláciou je celkom fajn, ale výrobca strašne fláka podporu

• som spokojný

tovar je v poriadku používam ho bez problemov

• Nekupovať!!! Problémy pri inštalácii

Win 7 Ultimate sa pri inštalácii driveru zrútil.Skvelé!!!

• lepsie ako integrovana zvukovka
    • mrtva podpora
    • ovladace
    • zbytocny software

Instalacia ovladacov z CD prilozeneho ku karte je cisty porod. Ked som ju dokoncil, bol som rad ze mi ide zvuk, aj to 2+0 a fyzicky mam 5+1. Asi 5 zo 6 programov, ktore sa naisntalovali k ovladacom nefunguje, pretoze pred ich spustenim zahlasi chybu, ze nevie detekovat produkt. V tom jednom co mi ide sa da nastavit pocet speakerov na 5+1, ale nema to ziadny efekt.
    Svoju sustavu som rozbehal naplno az ked som nasiel daky addon pack pre SB 5+1 VX v kombinacii s windows update a hodinami stravenymi v nervoch, pretoze to treba vyskladat do spravneho postupu, ktory som uz zabudol a po preinstalovani windowsu som zase na 2+0 a ani za svet sa to neda prehodit na 5+1. Vyhodene peniaze. Idem kupit niejaku inu kartu, ktorej ovladace vyrobili aspon v tomto storoci.