Najnovšie recenzie zo sekcie Zvukové karty

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

Pridané: 3. apríla 2015

• zlepsenie zvuku oproti integrovanej karte
  • dialkove ovladanie
  • ovladanie hlasitosti na vrchu (nie je to potenciometer, nema priame prepojenie na zvukovy signal, je to len kruhovy ovladac)
  • opticky vystup
  • nizka kvalita zvuku v bocnom konektore na sluchatka
  • modra LED (cierna paska cez nu bude Vasou prvou upravou na zariadeni)

V podstate splnil ocakavania, ale kvalitativne by som si vedel predstavit aj lepsi produkt. Mam ju napojenu na slusne stereo reproduktory cez zadny LINE OUT vystup pomocou kvalitnych kablov a tam je to v norme. Ovladanie sa obcas pri pozerani filmov hodi a to je podla mna aj cielove urcenie tejto zvukovky- filmy a hry.

Pokial vsak clovek ocakava, ze mu to spravi extra kvalitny zvuk, treba hladat dalej. Kym kvalita zadneho line out vystupu celkom ujde, kvalita vystupu zo zeleneho bocneho konektora na sluchatka je beznadejna. Pri nastaveni High Speed USB som tam mal konstantne pulzujuci nizkofrekvencny signal, pri nastaveni na Full Speed USB zmizol (wtf?), avsak z casu na cas sa pre zmenu objavi kratke kovove zabzucanie. Skusal som s tym rozne kroky, aby som vylucil moznost vonkajsieho zavinenia, ale ten sum tam proste je na rovnakej urovni stale. Mam dva nezavisle kupene kusy, a robi to kazdy z nich. Je to hanba, po podobnej skusenosti s X-Fi Go Pro som presvedceny, ze Creative jednoducho nie je schopne urobit kvalitny vystup na svojich zariadeniach.

Pokial hladate pomerne cenovo nenarocne riesenie na zlepsenie zvuku pre hry a filmy, hrackarske THX efekty,
podporu 5.1 s optickym vystupom a bonusom v podobe dialkoveho ovladania, a nevadi vam priemerna zvukova kvalita, je to dobry produkt. No pokial si potrpite na skutocne kvalitnom stereo zvuku a kvalitnom vystupe, dajte ruky prec.

Pridané: 18. marca 2015

• pomer cena/výkon
  • ľahká inštalácia
  • skvelý Control Panel s mnohými nastaveniami
  • obrovská zmena oproti integrovanej zvukovej karte
  • za tú cenu absolútne nič

Po inštalácií zvukovej karty som neveril vlastným ušiam. Predtým som využíval integrovanú Realtek High Definition Audio a ten rozdiel je obrovský. Okrem klasických 3.5mm výstupov neobsahuje žiadne iné, ale vzhľadom na cenu môžeme tento nedostatok odpustiť. Svoju úlohu však spĺňa parádne a s výkonom tejto karty som maximálne spokojný.

Asus Xonar DG

Asus Xonar DG

Matej Čabi Čabala Matej Čabi Čabala

Pridané: 11. marca 2015

• dobrá cena
  • optický vstup
  • zatiaľ nič

zvukovku som kupoval koli optickemu vstupu, aby som si mohol zapojit novú repro súpravu Logitech Z-906. Svoj ucel zatial splnila na vybornu a nemal som snou problemy. Zvazoval som tuto zvukovku a konkurenciu od Sound Blaster, ale koli tomu ze som nechcel byt odkazany na softver od SB, tak som zvolil tuto, zatial kupu nelutujem :)

Creative Sound Blaster Audigy SE

• cena,vykon

perfektny

Pridané: 13. februára 2015

• Poradil mi predavač
  • Po inštalácii bol počitač nefunkný

Najradšie by som ho vrátil.
Odložil som ho do skrine.

Pridané: 23. januára 2015

(naposledy upravené 29. januára 2015)

Zakúpený v Alza.sk

• veľmi kvalitný a vyvážený zvuk
  • množstvo nastavení pre vlastné prispôsobenie
  • cez optiku v 5.1 neskutočný zvuk/ aj cez analog Genius SW 5.1. HT/
  • v hrách úplne špičkový zvuk
  • cez lepšie sluchádla tiež krutý zvuk
  • absolútne nič

Kartu som si zakúpil namiesto integr.zvuk.na doske kt.bola 8 kanalová a mala naozaj slušný zvuk či v hrach al. pri počúv.hudby. Očakával som rozdiel,ale určite nie až taký výrazný. K Pc mám 5.1 Genius SW 5.1 HT len cez 3.5 jacky a zvuk je naozaj omoc kvalitnejší,čistejší a lepsie vyvážený,nič nie je moc predimenzované. Doteraz ten Genius na tej starej zvukovke spal,úplné pokropenie živou vodou! Nedalo mi to vyskúšať kartu aj cez domáce kino SONY cez optiku,to už bola úplná konečná,pretože karta podporuje DTS,DOLBY DIGITAL,kt.sú cez optiku úplne neskutočne čisté. Až tam sa prejavil úplný potenciál karetky. Cez optiku je to s pánom bohom. Kto váha nad upgrade zvuku a vlastní aspoň nej.lepšie repro,netreba váhať...

Creative Sound Blaster Play!

Creative Sound Blaster Play!

Pridané: 22. januára 2015

• funguje

jednoduchá inštalácia, bezproblémové funkčnosť

Pridané: 9. januára 2015

• jednoduchá inštalácia
  • jednoduché nastavenie a ovládanie
  • očakával som kvalitnejší zvuk,ale asi kvalita je priamo úmerna cene.

uvedené v pre a proti

Overený zákazník Qcomp Overený zákazník

Pridané: 2. januára 2015

Zakúpený v Qcomp

• Je to velmi rozmerovo male, a mne to uplne staci pre moju potrebu.
  • Nemam nic.

Velmi sa mi paci rychlost dodania tovaru, a komunimunikacia predajne.
Myslim si ze mate celkom dobre ceny, ked som porovnaval z inym obchodom, nepotrebujem ziadnu kuriersku sluzbu, ktora nie je zadarmo.

Digitus DS-33700

Digitus DS-33700

Overený zákazník pohodlne-nakupy.sk Overený zákazník

Pridané: 28. decembra 2014

Zakúpený v pohodlne-nakupy.sk

• zvuk vyborny a aj obsluha
  • tazko sa instaluje ovladac ale ked to vies jeto ok

velmy dobra karta za dobry peniaz

i-Tec USB51AA

• Bohate nastavenie v pc ,
  • Zosilenie zvuku o 50%
  • 3D efekty
  • Dobra konektivita , vela vstupov
  • zatial neviem o ziadnom

Produkt ma velmi dobry zvuk . som s nim nadmieru spokojny , mam napojene , na 5.1 Souroun System , a este si viem dat pripojenie , aj na dalsie dva kanaly ,
Zvuk sa da perfektne nastavit , ovladace sa daju stiahnut aj z netu ..

Pridané: 8. decembra 2014

• vykon/cena
  • super zvuk
  • kombinacia s repro teufel

Odporucam kartu pre super kvalitny zvuk - naozaj je pocut rozdiel oproti onboard karte - hlavne s kombinociou s kvalitnymi repro.

Overený zákazník Smart Computer Overený zákazník

Pridané: 29. novembra 2014

Zakúpený v Smart Computer

• funkcnost, cena, prevedenie,

odporucam

Pridané: 24. novembra 2014

• Plug & play
  • Pre klasické voip služby maximálne vyhovujúca
  • Chabé balenie do jemnej stretch fólie a kartónu
  • Nič iné

Kupoval som tento tovar kvôli tomu, že moja skrinka na PC nedisponuje prednými konektormi na slúchadlá a mikrofón ale USB portami áno. Pred nejakým časom som to riešil druhou internou zvukovou kartou ale po výmene základnej dosky som nemal kde túto kartu zapojiť kvôli zlému rozloženiu konektorov na doske. Chcel som teda najlacnejšie riešenie a objavil som túto externú zvukovku. Nič moc som nečakal ale milo ma prekvapila. Len som ju pripojil a už sa dala používať, Neprebehla dokonca ani inštalácia ovládačov, automaticky sa prednastavila, čiže nebolo treba robiť zásahy do nastavení. Stačilo znova len vytiahnúť z USB portu a všetko sa vrátilo nazad. Čo ma však zarazilo bolo balenie v akom mi tovar prišiel, kúsok kartónu obalený stretch fóliou.

Behringer UCG 102 GUITAR LINK

Behringer UCG 102 GUITAR LINK

Pridané: 24. novembra 2014

• jednoduchá obsluha
  • rozmer
  • absencia výstupu okrem slúchadiel

lacné
použiteľné pre všetky bežné softy

Asus Xonar Essence STX

Asus Xonar Essence STX

Overený zákazník VVTech Overený zákazník

Pridané: 2. novembra 2014

Zakúpený v VVTech

• Kvalita zvuku
  • Sluchátový zosilňovač

Som nadmieru spokojný s podaným zvukom.
Kartu som si vybral hlavne kôli velmi pozitývnim recenziám o zvukovej stránke tejto karty + má sluchátkový zosilňovač (treba ju pripojiť na Molex) a tým pádom zvláda aj 600ohm sluchátka. Zosilňovače sú vymeniteľné.

Pridané: 10. októbra 2014

• Výborný zvuk
  • Vôbec nezaťažuje systém
  • Nainštalovaná hneď na prvý pokus
  • Bulk balenie neobsahuje ovládače
  • S ovládačom sa nainštaluje nepotrebný aktualizačný program

Kupoval som ju ako náhradu za poškodenú zvukovú kartu na matičnej doske.

Karta došla bez ovládačov v antistatickom sáčku.

Ovládač som stiahol z:

Inštalácia ovládača trvá neočakávane dlho.

Kvalita zvuku je veľmi dobrá. "Veľa muziky za málo peňazí"

Napriek predošlým recenziám som to riskol a objednal ju kvôli výrobcovi Creative, ktorý patrí medzi popredných výrobcov audio techniky.

Bola to dobrá kúpa.

Odporúčam po reštarte vypnúť aktualizáciu (Autoupdate), ktorá sa po prihlásení do účtu vo Windows automaticky spustí, a odinštalovať ju z programov. Novší ovládač aj tak nenájde. Ponúka iba, pre mňa nepotrebné, programy, ktoré sa dajú tiež stiahnuť na stránke z horeuvedeného odkazu na ovládač.

ESI U24 XL USB

ESI U24 XL USB

Pridané: 27. septembra 2014

Zakúpený v MUZIKER.sk

• vďaka dlhoročným skúsenostiam so značkou ESI som podľa očakávania dostal:
  • ohromnú až štúdiovú kvalitu zvuku (48kHz/24bit)
  • SPDIF digitálny aj koaxiálny výstup a vstup
  • nízku latenciu cez ASIO 2.0, siahajúcu až pod 1ms
  • výborné D/A a A/D prevodníky
  • analógové vstupy s priamym monitoringom
  • prehľadné ovládanie parametrov zvukovky
  • DirectWIRE - skvelé a prehľadné vnútorné routovanie cesty signálu, dokonca aj medzi rôznymi typmi I/O driverov

Keďže som bol dlhoročným majiteľom zvukovej karty ESI Juli@ pripojenej ešte cez PCI, ktoré sa dnes už prestáva podporovať, bolo nutné sa poohliadnuť po novej USB zvukovke, ktorú by som mohol používať s novou PC zostavou, prípadne si ju brať do terénu. Skúsenosti s kvalitou tejto značky mi zúžili výber opäť na produkty firmy ESI. Pre poloprofesionálnu štúdiovú prácu je tento model ideálny, hlavne v spojení s receiverom pomocou digitálneho optického výstupu. Samozrejme, nemožno od jedného analógového vstupu a výstupu očakávať nahrávanie celej kapely/zboru - toto je zvukovka pre samostatne nahrávajúceho/skladajúceho jednotlivca.
Naopak, pre užívateľov, ktorí nepotrebujú vôbec žiadne analógové vstupy a stačí im jediný výstup kombinujúci optický SPDIF a analógový slúchadlový/linkový výstup, odporúčam ESI Dr.DAC Nano.

Zobrazujem 421 - 440 zo 500 recenzií 1...20 21 [ 22 ] 23 24...25